A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Qyteti I Kuq

Sokaqet, rrugët e sheshet
Ngjyrë të kuqe stolisur
Kufomat i bëjnë roje
Qytetit të braktisur

Zërat e ëmbël të kalamajve
I zëvendësojnë krismat e automaikut
Shtëpitë tona i vizitojnë tankset
Në vend të mikut

Minat, bombat e mitralozët
Së gjëmuari nuk ndalojnë
Qytetin e rinisë
Në “Qytetin e Kuq” e shndërrojnë.

2. III .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019