A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Në Kërkim Të Së Vërtetës

Nën ndriçimin e hënës
Eci drejtë pafundësisë
Me hapa të ngadaltë
Po i afrohem lirisë

Deri në sfilitje do vazhdojë
Ta takoj të vërtetën
Por para se ta takoj
Dua ta njohë vetvetën

Nga ankthi dua të çlirohem
Dua zemra të më pushoj
Asnjëherë nuk do të ndalem
Derisa të vërtetën ta takojë.

20. X .2012

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019