A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Urime Datëlindja Bac

Sa vite kaluan Bac
Anjëherë nuk u takuam
Ti ike në botën tjetër
Ne, me legjendën tënde jetuam

Urime datëlindja Bac
Shqipëria nënë të uron
Nderim të bënë shqipja
Mbi varrin tënd, flamuri valon

Toka e Prekazit
Krenare që trupin tënd, mban brenda saj
Sot feston tërë kombi
Datëlindjen e heroit të saj.

28. XI .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019