A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tahir Sinani

Një zë nga Bjeshkët e Rugovës
Drejt Tropojës, “Tahir” thërret
Shkau po e njomë tokën tënde me gjak
A mund ta bësh gjumin e qet?

Eja në tokën që lëngon
Ndale lotin në sytë e nënave
Qakajt po hanë mish
Në tokën e shqiponjave

Kosova, Ilirida e Lugina
Po të presin ty
Eja tregoj shkaut
Se ende ka burra, në nanën Shqipëri.

8. VII .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019