A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Koha Nuk Ndalet!

Jeta mund ti falë të gjitha
Që ndonjëherë i ke ëndërruar
Por koha mund ti marrë
Se ti vlerën ua ke harruar

Koha iken e nuk ndalet
Ajo ece n’rrugen e vete
Nuk e kthen koken prapa
Te shikoje mos dikush ka ngec

Vepro ne kohen e duhur
Kujdes mos te vonohesh
Ruaj ato qe t’i fale jeta
Se dikur mund te pendohesh.

14. XI .2012

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019