A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Kosovën

Paradox Kosova!

Kosova është djepi i paradoxit
ku çdo gjë mbrapsht zhvillohet
ku i pavleri ka shumë vlera
e i drejti nuk vlerësohet.

Në Kosovën tonë të dashur
ateisti për fe ligjëron
e kur hoxha flet për fe
askush nuk e dëgjon.

E pamorlashmja shumë vlerësohet
për moral gjithëve ju flet
ajo e cila në shkollë të mesme
ka mbetur pa virgjinitet

Hajni flet për ruajtjen e pasurisë
i varfëri tek ne përdhoset
nëse ke pasuri shumë
çdo gjë në favorin tënd vuloset.

Paradox është Kosova
dokumentar pa regji
hajnat ma të mëdhenj t'Kosovës
na punojnë në qeveri!

30. X .2012

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019