A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kujtimet

Së bashku me ty jetojnë
I mbijetojnë kohës
Nuk i tret asgjë
Të mbajnë peng çdo herë
Të përcjellin në çdo hap
Janë jo materiale
Janë shpirtërore
Nuk mund të u ikësh, sado të hidhura të jenë
Kanë emër të shkurtër, por domethënie të gjatë.
Koha i bën të vjetra, por vjetërsi nuk kanë.
Koha i bën histori, por gjithmonë ngjallin emocionin e parë.
Kanë emër të thjesht, por tregim të ndërlikuar.
Janë thjesht kujtime për ata që i dëgjojnë,
Por janë një jetë e tërë, për ata që i tregojnë.
Për dikë janë vetëm tregim, për dikë janë vetë jeta.

26. VIII .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019