A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Loti I Sinqertë

Loti nuk është poshtërim,
Është fjalë që e ndien zemra,
E nuk e thotë goja dot.
Rrjedh pa të pyetur fare
Ujit dhembjet dhe i rritë ato
Freskon zemrën dhe e qetëson
Jo vetëm nga dhembja, por edhe nga gëzimi
Loti që ndonjëherë pikon,
Nuk ta humb burrërinë,
Nëse del nga syri yt.
Loti është sinonim,
I fjalës, që ka ngecur në fyt.
Loti është fjala e sinqertë
Është fjalia e pohimit
Që një plagë thellë të ka prek

27. XI .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019