Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mërgimin

Loti I Sinqertë

Loti nuk është poshtërim,
Është fjalë që e ndien zemra,
E nuk e thotë goja dot.
Rrjedh pa të pyetur fare
Ujit dhembjet dhe i rritë ato
Freskon zemrën dhe e qetëson
Jo vetëm nga dhembja, por edhe nga gëzimi
Loti që ndonjëherë pikon,
Nuk ta humb burrërinë,
Nëse del nga syri yt.
Loti është sinonim,
I fjalës, që ka ngecur në fyt.
Loti është fjala e sinqertë
Është fjalia e pohimit
Që një plagë thellë të ka prek

27. XI .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet