Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

I Vetmi

I vetmi që nuk të harron kurrë.
I vetmi që gjithmonë gjen kohë për ty.
I vetmi që gëzohet kur i lutesh dhe i kërkon diçka.
I vetmi që t'i falë të gjitha gabimet dhe nuk t'i përmend kurrë ato.
I vetmi që të mbështet gjithmonë.
I vetmi që njëzet e katër orë të pret krah hapur.
I vetmi që për një punë të mirë, të shpërblen dhjetë fish.
I vetmi që të shikon kudo ku gjendesh.
I vetmi që të mbron pa pagesë.
I vetmi dhe i vetmi Allahu i Madhëruar .

30. VII .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet