A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Çfarë Ndodhi?

Dikur më thoje se: “je gjëja më e bukur që kam”,
Ndërsa sot më thua: “ti më fal veç vuajtje”.
Çfarë ndodhi me ty?
A thua pse t’u turbullua mendja e zemra?
Si u shkri ajo dashuri që kishe?
Nëse dhembja ime ty të fal lumturi,
Kurrë nuk do shërohem,
Vetëm e vetëm që ti të jesh e lumtur.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019