A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Mos U Ngut

Nuk është aspak mëkat të dashurosh,
Mëkat është të lëndosh.
Kur zemrën e ke të mbushur me dyshime,
Dhe koka të bluan shumë mendime,
Në këtë gjendje, kur nuk je vetëvetja,
Asnjëherë mos merr vendime.
Qetësoje së pari shpirtin tënd,
Pyete zemrën se çfarë donë?
Mos mer vendime në afekt emocional,
Se një ditë do të pendohesh,
Dikujt do t’i falesh gëzim falco,
E nga dikush do të mallkohesh.

10. II .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019