A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kaltersi

Me kalter se qielli,
Vec deti me kaltersi ta kalon,
Syte blu te shkelqejne,
Kur me bukuri shikon.
Sa freski del, nga ata dy sy,
Gjalleron zemren, qe te don me dashuri,
Si freskia e ngjyres, ashtu rrezaton qetesi,
Misterioze si qielli, e qet dhe e thelle si deti,
Gjithcka lidhet me ty, me ty kaltersi.

12. VI .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019