A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ta Fali Ty…

Një jetë e kam
Ta fali ty.
Një shpirt e kam
Ta fali ty.
Një zemër e kam
Ta fali ty.
Një dashuri pa fund e kam
Të dua ty
Dy sy i kam
T’i fali ty.
Disa lot i kam
I derdhi për ty.
Një dhembja e kam
E duroj për ty.
Një vuajtje e kam
Vuaj për ty.
Një vdekje e kam
E bëj për ty.
Jetoj, qeshi e vuaj,
Duroj dhembje e mallëngjim,
Qaj në heshtje dhe të dua.
Të gjitha i bëj për ty.
Sepse të dua vetëm ty.

18. IX .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019