Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ta Fali Ty…

Një jetë e kam
Ta fali ty.
Një shpirt e kam
Ta fali ty.
Një zemër e kam
Ta fali ty.
Një dashuri pa fund e kam
Të dua ty
Dy sy i kam
T’i fali ty.
Disa lot i kam
I derdhi për ty.
Një dhembja e kam
E duroj për ty.
Një vuajtje e kam
Vuaj për ty.
Një vdekje e kam
E bëj për ty.
Jetoj, qeshi e vuaj,
Duroj dhembje e mallëngjim,
Qaj në heshtje dhe të dua.
Të gjitha i bëj për ty.
Sepse të dua vetëm ty.

18. IX .2015

- Poezi nga Benjamin KrasniqiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Komente 0