A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

I Vetmuar

I vetmuar ngela!
Mure për'rreth.
Edhe pse dritat ishin nderzur
Errësirë shihja në çdo skaj të dhomës
Në një karrige qëndroja i ulur
Duke ia numëruar akrepat orës
Prisja një zë të më thërriste
Qoftë edhe minuta më e shkurtër
Po më mbyste qetësia përbrenda
Diçka më fliste ngadalë.
Kisha nevojë për zhurmë.
Zëri im përbrenda bërtiste.
Moj errësirë pse qëndron me mua!?
Sot ndihem mbret i vetmisë
Edhe kurora ma zbukuron çdo minutë të vetmisë
Nesër vendosa do të dal, ndoshta s'më ndjekë kjo vetmi!

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019