A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Të Dua Ty

Të dua edhe pse nuk mund të të kam.
Të dua edhe pse kjo dashuri më lëndon.
Të dua edhe pse vuaj.
Të dua edhe pse nuk më beson.
Të dua edhe pse besën e theve.
Të dua edhe pse premtimin se mbajte.
Të dua edhe pse unazën e tjetrit e pranove.
Të dua edhe pse vellon për tjetrin e veshe.
Të dua edhe pse më injoron.
Të dua edhe pse jemi mijëra mile larg.
Të dua edhe pse kjo dashuri nuk vlen aspak.
Të dua edhe pse më urren.
Të dua edhe pse vetëm vuajtje fitoj.
Të dua edhe nuk mundem të të harroj.
Të dua edhe pse asgjë nuk ka vlerë.
Të dua edhe pse nuk mund të jemi bashkë asnjëherë.

03. I . 2016

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019