Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Arsyetoi

Kur të ofendojnë dhe të nënçmojnë,
Arsyetoi.
Kur të japin dhembjet si shpërblim,
Arsyetoi.
Kur të kthehjnë të mirën me të keqe,
Arsyetoi.
Kur ikun nga ti,
Arsyetoi.
Kur ta kthejnë shpinën,
Arsyetoi.
Kur të shajnë,
Arsyetoi.
Kur shkelin mbi ty për të fituar vet,
Arsyetoi.
Kur të tradhëtojnë,
Arsyetoi.
Kur ata që i ushqeve tani të kafshojnë,
Arsyetoi.
Kur vonohen ata që i prite,
Arsyetoi.
Kur nuk vinë fare ata që i prite,
Arsyetoi.
Kur të lëndojnë me qëllim,
Arsyetoi.
Të gjithë, gjithmonë, kudo dhe kurdo,
Arsyetoi.

9. III .2016

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0