A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Këtu Jemi

Mijëra vjet të vjetër, në këto troje shqiponjash.
Para të gjithëve jemi këtu.
Nuk kemi ardhur nga askund.
Këtu kemi rrënjët tona.
Pëllazgët janë stërgjyshërit tanë.

26. I .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019