Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Edhe Sot

Edhe sot e gënjeva vetën, se ndoshta do të vish.
Por edhe këtë herë ishte vetëm mashtrim që ia bëra vetës.
Kam shumë nevoj për përqafimin dhe ngrohtësin tënde,
Por ti nuk ke kohë.
Ti ke kohë për të gjithë dhe gjithçka, por jo edhe për mua.
Sa e rëndë është ta përjetosh përdhoshjen që ta bën dikush,
Që ti e do shumë.
Kur ti e do dikë dhe dhe falë gjithçka për atë,
Por si shpërblim merrë vetëm një injorim.
Kjo është të të mbysin të gjallë
Sa e rëndë është kur ta nënçmojnë dashurin.
Me këtë të mbysin ngadalë dhe pa nderë.
Ndonjëherë është më mirë të mungosh,
Se sa të bëhesh i tepërt.
Disa njerëz duan të të dënojnë vetëm pse i do marrëzisht.
Pë ta bërë të lumtur dikë që të do,
Mjafton vetëm ta duash aq sat ë do ty.

3. IV .2016

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0