A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vetëm Nga Mendimi

Më mori malli,
Desha zërin ta dëgjoj,
Kur e mendova se mund të të humbi,
Fryma më ndaloj.
Fillova të kem frikë,
Vetëm nga mendimi,
Trupin ma mbuluan morrnicat,
Me kaploi trishtimi.
Në heshtje e luta Zotin,
Nga ti mos të më ndaj.
Më mirë të tretem në varr,
Se pa ty, i vetmuar të jetoj.
10. IV .2016

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019