Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Gënjeshtare Ishe

Asnjëherë besnike nuk qëndrove.
Asnjëherë fjalën nuk e mbajte.
Me mua dilje e dikë tjetër mendoje.
Çdo herë nga një gënjeshtër të re e thurje.
Faleminderit që ike, sepse një engjull takova.
Jetën time ma ndryshoj, me të jetën e kuptova.
Tani rri me ata që më tradhëtove, por ti edhe ata do i tradhëtosh.
Sepse ti gënjeshtërën dhe tradhëtin në gjak e ke.
Jeto ashtu si kishe dëshirë.
Jeto duke gënjyer dhe tradhëtuar sepse ajo jetë të shkon.
Gënjej dhe tradhëto sepse për karakteri të shkon.
Ti që mua më tradhëtove dhe gënjeve, edhe ata me të cilët më tradhëtove mua, edhe ata do i tradhëtosh, sepse ti vetëm atë di ta bësh.
Ti vetëm të gënjesh dine.

14. VI .2016

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0