A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sexhdja E Parë

Sa kam mall për sexhden e parë.
Kur jeta nga zero filloj.
Kur zemra e gjeti qetësin e saj.
E shpirti u kthye të pastrohet.
Sa shije të ëmbël kishin ata lot.
Sa rrahje ritmike kishte zemra.
Sa qetësi kishte shpirti.
Ishte sexhdeja e parë.
Ishte sexhde pendimi.
Ishte sexhde që nuk e paguan asgjë.
Gjeta atë qetësi që po e kërkoja.
Allahu fillova ta adhuroja.
Resulullahun ta dashuroja.
Islamin fenë time ta pranoja.
Mësimet e Kur'anit t'i praktikoja.
Sa mall kam për atë sexhde pendimi.

21. IX .2016

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019