Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këshillo

Këshillo për punë të mira
Me butësi dhe fjalë të ëmbla
Me buzëqeshje dhe mirësi
Është kënaqësi dhe lumturi.

Thirri njerëzit për në Islam
Për besim dhe iman
Për njësim të Allahut
Për në veprat e Resulullahut.

Thirri njerëzit për namaz
Në qetësi dhe lumturi
Në sexhde dhe në qetësi
Në xhami ku knaqet shpirti.

24. IX .2016

- Poezi nga Benjamin KrasniqiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente 0