Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Ty Të Pastroi Allahu

Sa mjerana janë ata që shpifin ndaj teje!
Nuk është hera e parë.
E bën edhe më parë, por Allahu të pastroi.
E si kanë fytyrë të shpifin ndaj teje?
Kur ti linde në shtëpin e Ebu Bekrit.
U rrite dhe u edukove në duartë e tij.
E si mund të shpifin për ty?
Kur gjithçka mësove nga Pejgamberi.
E si mund të të njëllosin krijesat, kur Krijuesi të pastroi dhe dëshmoi për moralin tënd?!
Ti, nëna e besimtarëve muslimanë.
Ishe më burrërore, se burracakët që shpifën ndaj teje.
Sikur e gjithë bota të shpifin për ty,
Ne e dimë të vërtetën.
Ne të duam gjithmonë.
Lutemi që në Xhenet, të jemi afër jush dhe Resulullahut.

23. II .2017

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet