A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Përqafimi

Sa i frikshëm përqafimi i fundit, sikur është fundi i botës.
E di se nuk është i fundit sepse prap do të takohemi.
Nga malli që kam për ty, më duket se nuk do te takohemi më kurrë.
Fjala "mirupafshim", edhe pse është një përshendetje e bukur dhe urat, mua më duket trishtim dhe mallkim.
E di se do të takohemi prap, por nuk dua që të largohesh aspak.
Vetëm pasi ta kthej shpinën më kaplon malli.
E di që edhe ty edhe pse nuk e thua shpesh.

18. VII .2017

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019