A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tinëzisht

Çdo gjë që ndërtova me sinqeritet,
ma rrënuan me gënjeshtra.
Çdo gjë që e fitova me ngritje zëri,
ma rrënuan në heshtje.
Çdo gjë që arrita me kokëfortësi,
deshën të ma marrin me butësi dhelpëre
Tinëzarët, tinëzisht punojnë.
Duke të buzëqeshur, çdo gjë të rrënojnë.

31. VIII .2017

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019