A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Të Ia Lë Kohës?

A të flas me ty?
Kam mllef dhe nuk mund ta mbaj brenda.
A ta themë në fytyrë?
Jo sepse kjo me dhembë edhe më tepër.
A të heshtë?
Nuk mundem, sepse zemra po fol.
Si t'ia bëj?
Përgjigje nuk kam.
T'ia lë kohës që ajo t'i sqaron të gjitha?
Ndoshta edhe kohës i duhet pakëz kohë,
Ti mbyll edhe ajo plagët e veta.

31. VIII .2017

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019