A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kontrast

Libra me bollëk, por të ditur pak,
Dhe injorancë të thellë.
Shtëpi të mëdha, të bukura dhe luksoze,
Por familje të shkapërderdhura.
Rroba të llojllojshme, dhe modele të bukura,
Por vajza të zhveshura në rrugë.
Politikuaj të korruptuar,
Por të njëjtit na sundojnë.
Shumë reklama për paqen në botë,
Por luftëra ka pa fund.
Diku sofrat janë të stërmbushura,
Diku fëmijët vdesin nga uria.
Shumë mjete komunikimi,
Por i kemi ndërpre lidhjet farefisnore.
Shumë fjalë për dashurin,
Por tradhëtia na ka kapluar.
Të gjithë e duan Xhenetin,
Por për të pak punojmë.

7. II .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019