A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vargje Mesnate

Ndonëse jemi largë në këto orë të vona,
Kur acari më ngrin,
Kur të kujtoj ty, zemra një zjarrmi nga mbrenda e ndin.
E di, jemi largë e shtratet na ndajnë,
Por një dashuri e kemi, që të lidhur përjetësisht na mban.
Dora po e shkruan atë që po ia dikton zemra,
Ah sa shumë do të doja, përgjithmonë të ishe e imja.
Sa mall kam tani, sa shumë të ndiej pran,
Të lutem mos lejo asgjë, që neve mund të na ndan.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019