A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Më The...

Më the: "ti je bota ime",
Por ti ike e më le të vetëm në botën tënde.
Më the: "vdes, e nga ti nuk ndahem".
Ike e gëzuar, madje pa thënë asnjë fjalë.
Më the: "betohem me zemër".
Nuk paska qenë betim zemre, por vetëm fjalë goje.
Nuk të urrej aspak.
Nuk të mallkoj aspak.
Nuk të shaj.
Ashtu ke dashur, je larguar me dëshirë.
Asgjë nuk të themë, veçse: "lamtumirë"!

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019