A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jetoj

Jetoj për ditën:
Kur ta vendosi unazën në gisht
Kur të vish në shtëpin time me vello të bardh
Kur kafen e mëngjesit ta pimë bashkë
Kur fëmijët e mi të të thërrasin nënë
Kur asgjë nuk do të ketë vler më shumë se dashuria jonë
Kur thinjat do na mbulojnë kokën dhe ne të dashurohemi si ditën e parë.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019