A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jehona E Zemrës

Kur më përshëndete ngadalë
Sytë m’i njomi loti
Me zërin e zemrës mallkova jetën
Pse nuk më lejoj të jem i joti

Të përpiu errësira ngadalë
Së bashku me buzëqeshjen e bukur
Pas teje mbeti vetëm aroma
Dhe unë duke u lutur

Në rrugën e boshatisur
Dhembja e zemrës jehonte
Shpirti filloj të lëngoj
Por, ndarje nuk e pranonte.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019