A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lulja Më E Bukur

Shëtita kopshtit dhe kërkova lulen më të bukur, por nuk e gjeta.
Shëtita dyqaneve të luleve, ta gjej së paku një lule më të bukur se ti.
Nuk e gjeta.
Kapa një zambak
Pastaj një tulipan
E më pastaj edhe një gonxhe
U mora aromë të gjithave
aroma yte është më e mirë.
Asnjë trëndafil nuk ngjan në ty.
Kam menduar se trëndafilat janë lulet më të bukura
por ti qenka lulja më e bukur.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019