Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nuk Prite

Nuk të tregova se po vija
sepse doja të të befasoja
Të hyja ngadalë në shtëpi
T'i mbyllja sytë me duar
si dikur në adoleshencë
t'i dhuroja trëndalifat e kuq
dhe zinxhirin me zemër ta vendosja në qafën e bukur
pastaj në ball të të puthja.
Unë u ktheva, por derën mbyllur e gjeta.
Dikush tjetër ishte aty
Nuk më prite

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet