A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Derisa

Eca i vetëm, tërësisht i vetëm
I tradhëtuar nga ata që i deshta
Humba çdo shpresë
Eca i vetëm dhe kisha frikë, derisa nuk të takova ty.
Disa njerëz janë dielli, po erdhën në jetën tënde ta ndriçoj dhe ngrohin atë.
Ti u bëre diell mëngjesi
Hënë e natës
Yll qielli
Tani më nuk dua as edhe një hap ta bëj i vetëm
Jo pse kam frikë, por dua të udhëtoj me ty.
Nuk ngopem me praninë tënde,
madje më mungon edhe kur vetëm disa milimetra na ndajnë
Dua ta ndaj zemrën me ty
Jetën me ty
Gjithçka me ty
Gjithçka me ty, gjithçka për ty

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019