A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Merre

Merre zemrën time me vete
Më nuk frymon pa ty
Merre dhe bëj ç'të duash me të
Nuk më nevojitet asgjë
Ka vdekur tashmë
Edhe unë kam vdekur së gjalli
Merre edhe zemrën, pasi çdo gjë tjetër more
Merre edhe jetën
Ç'më duhet tani?
Merre dhe bëj ç'të duash.
Ta dorëzoj me kënaqësi
Sepse ti aty gjen lumturi
Duke vrarë zemra dhe mbytur jetë
Jeto me dy zemra
Me dy jetë
Pa asnjë fytyrë

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019