A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Varrosa Thesarin

Gjatë prita, ëndrrova shumë, gënjeva vetëvetën.
E ëndërroja një takim në katër sy
Doja veç një përqafim
Nuk ndodhi.
Prita me vite, por gjithçka u shembë
U shkatërrua, pas arsye.
U copëtua zemra e u thyen ndienjat
Edhe pse të urova jetë të lumtur
Lutesha që ta ndërroje mendjen
Të qëndroje pranë meje
Të ndërtonim një fortifikat tonën
Ishe thesari më i çmuar që kisha
E gropos në tokë, për ta gjetur dikush tjetër
E rënd ta groposësh thesarin tënd, derisa je ende gjallë
edhe ta shikosh si ta merr dikush tjetër
Dashuri e lënë në gjysmë
Thesari im

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019