A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kujtime Në Gur

Në pllaka argjile me hieroglife jeta e shkruar
Për të mos u lexuar
Në gur mermeri skalitur disa radhë, epitaf për ne
Në gur graniti gdhendur, portrete e statuja
Atë që papiruset nuk e ruajtën, bën gurët
Portrete në gurët e pajetë
Gur pa jetë, që ruajnë një jetë të tërë
Histori shkruar në gur
Në pllaka argjile, kujtime të ruajtura
Edhe ne jemi nga dheu
Të krijuar nga vet Zoti
Brum nga llaçi e krejt tokës
Nga dheu, mbi dhe, në dhe
Me një gur tek koka
Një epitaf të shkurtër
Kjo është jeta

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019