A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Ramazani

Fillimi i mire e fundi i embel
Det pafund miresie
Ilaç per trup, shpirt dhe zemer
Falje mekatesh dhe gradim ne Xhennet.
Disiplinon egon dhe nevojat
Zbute zemren dhe rrite meshiren
Forcon lidhjet farefisnore dhe shton dashurine
Barazon shtresat shoqerore dhe afron zemrat
Armiqet i ule ne nje sofer dhe krahe per krahe falen ne nje saff.
Meshire, falje dhe lirim
Lodhje e bukur
Etje perkujtuese
Uri pastrimi dhe mjekimi
Lutje te pranuar
Lidhje te shejtaneve

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019