Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Ramazani

Fillimi i mire e fundi i embel
Det pafund miresie
Ilaç per trup, shpirt dhe zemer
Falje mekatesh dhe gradim ne Xhennet.
Disiplinon egon dhe nevojat
Zbute zemren dhe rrite meshiren
Forcon lidhjet farefisnore dhe shton dashurine
Barazon shtresat shoqerore dhe afron zemrat
Armiqet i ule ne nje sofer dhe krahe per krahe falen ne nje saff.
Meshire, falje dhe lirim
Lodhje e bukur
Etje perkujtuese
Uri pastrimi dhe mjekimi
Lutje te pranuar
Lidhje te shejtaneve

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet