A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Amaneti

U zgjova nga te vdekurit qe jetojn ende
E te shkruaj
per te gjallet qe kane vdekur.
Po shkruaj per zemrat e vdekura
Per shpirterat e shitur
Per tregetaret e dashurise.

Dashuria nuk blihet.

Dashuria eshte ushqim
Mos e helmoni.
Dashuria eshte jeta
Mos e luftoni.
Dashuria eshte dashuri
Dashuroni!

Epitaf në gurin e varrit
Vetem nje fjali ma shkruani
"Mos e shitni dashurine''.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019