A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Qellimi

Shume fjale per ty
Ty qe nuk te interesoi asgje
Asgje nuk te beri pershtypje
Pershtypje e akullt
Akull si janari
Janari qe ne ndau
Ndau nje zemer
Zemer qe jetonte
Jetonte dhe gjalleri frymonte
Frymonte e lire
Lirin ia more ti
Ti qe mallin ma shtove
Shtove dhembjen tek une
Une qe te deshta shume
Shume vargje per ty
Ty sepse te humba
Humba driten e syve
Syve qe te kerkuan
Kerkuan pafundesisht dashuri
Dashuri qe ti e vrave
Vrave me qellim
Qellim qe vetem ti e di.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019