A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Varri

Në varr dua të shkoj
Atje kam gjithë që i dua
Atje ka ikur e ardhmja ime bashkë me të kaluarën
Varri më kërkon çdo çast
Sikur më do më shmë se jeta
Në varr dua të shkoj
T’i takoj ata që shkuan
E malli për ta më ka pllakosur
Atje dua ta gjej lirinë, që këtu ma ndaluan
Këtu jam në varr së gjalli
Atje dua të shkoj
E askush t’mos më ndaloi
Varrin është shtëpia që dua
Në varr dua të shkoi
Të dashuritn e mi t’i takoi
Në varr dua të shkoi.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019