A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Trendafili

Trëndafili n’dorë me mbeti
Gjithcka u vyshkë e u shua
U shembë bota para meje
Kur të pash duke nënshkrua
Nuk me paske pritë aspak
Edhe pse m’premtove shumë
Sa gabim paskam qenë
Kur mendova se m’donë sa unë
Me gëzim të madh u ktheva
Gjithcka e ktheve në lot
Jo nuk falen këto gabime
Ndërto lumturi mbi dhembjen time

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019