A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Epitaf I Jetës

Rrudhat e ballit janë dëshmi, për vitet mbi supe
Pendimi të tregon, se sa shumë u ngute
Rrëfimet plotë dhembje, janë dëshmi e vuajtjes
Epitaf i jetës, mallit edhe lutjes
Gjurmët nëpër baltë tregojnë, për shiun që ra
Krisma diku largë, tregon se dikush u vra

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019