A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Trimi

Kur ra kushtrmi e trimat i thirri
Erdhi edhe në zemrën tënde
Aty gjeti vend e u ndezë zjarri si në eshkë
Hygjym me pushkë e betimin bëre
“ja i vdekur ja me liri, do të vijë”
Me shumë plumba në trup u ktheve
E liria erdhi prore
E ti nuk gjete ende lirinë që e kërkove
Nuk do ta gjeshë ende
Madje lirisë i kemi ndërtu edhe përmendore
E kemi ba kurban për hajnat.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019