Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beqir Gashi - Uck Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

hejjj brez pas brezi nan kosova
ka rrit burra djem sokola o hejjjjjjjjjjjj
per liri luftun ter jeten
gjith qelik kan ba qendresen o hejj
me flutru si ni zog mali
per me qa lartsin UCK-ja marshon
ne therandë hejjjj mesin rrezet
eee liris e liris o hejjjjj

Hejj luft po bajn do burra te vendit
kta jan nipat e Skenderbeut o hejjj
thret kosova legjendari
komandant Adem Jashari o hejjjjjj

Sa her vjen te ne qershori
qdo 13 qe na solli zë deshmori
sikur thot hejj per kete dit nuk duam
lot s'duam lot o hejjj

Hejjjjj qenkan rrit malet me lisa
po buzqeshin sot dhe fmia o hejj
hidhet vallja sjell dasmoret
po na prijn fmit e deshmorve o hejj

Gjith deshmort e kan ni emer
shiptaria i ka ne zemer
gjaku i tyre na u ba drit
hejjjjjj ma gezofsh Theranda ket dit
oo ket dit o hejjj


Ky tekst u dërgua nga Theranda TershaniBeqir Gashi
Publikimi: 29/03/2008


Beqir Gashi - Uck
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Uck".
3. Video është e këngës "Uck", por nuk këndohet nga Beqir Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Beqir Gashi:


Komente 0