A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Besa Krasniqi
  • Origin:
  • Granna 
  • Age:
  • 26
  • Birthday:
  • 5 March 1993
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11
Music genres: Pop

Besa Krasniqi is a popular singer. Besa jeton tani me familjen e saj ne Nassja, Ajo filloi te performoje qe nga mosha 3 vjecare, gjate ketyre viteve ajo morri pjese ne shume talent shows dhe dhe festivale.
Ajo ka fituar me shume se 10 cmime, vendin e pare te dyte dhe trete ne performancat e saja. Ajo ka kenduar shpesh ne Kosove, Suedi, Gjermani dhe shume kenge te jane jane degjuar edhe ne radio ne Suedi, Kosove dhe Shqiperi. Ajo ka shkruar shume tekste te kengeve te saj, Pasioni i saj eshte vallezimi, Ajo kendon ne tri gjuhe, Suedisht, Shqip dhe Anglisht. Asaj i perqen te kendoje me te njejtin pasion pa marre parasysh se ne cfare gjuhe kendon. Ajo eshte e sinqerte, krenare dhe e pelqyer nga shume njerez, Ajo eshte ndihmetare dhe enderron t'i ndihmoje njerezit ne rast nevoje.

Në Qershor 2006, Besa Krasniqi merr pjesë në PoliFest Kids 2006 me këngën "Vllaqko Im".

Më datë 27 Korrik 2007, Besa Krasniqi publikon videoklipin "Rritem". Me këtë këngë, Besa Krasniqi merr pjesë në Polifest Kids 2007 në vitin 2007.

Në Qershor 2011, Besa Krasniqi merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "ëndërr E Vertet".

Në Maj 2012, Besa Krasniqi merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Mos Mendo".

Më datë 29 Shtator 2012, Besa Krasniqi publikon videoklipin "My Hero".

Në Dhjetor 2015, Besa Krasniqi merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Liroje Zemrën".

Në Janar 2016, Besa Krasniqi merr pjesë në Flaka E Janarit 2016 me këngën "Grure Dhe Kenge".

Më datë 19 Qershor 2019, New Tones publikojnë videoklipin "Amor", në bashkëpunim me Besa Krasniqin.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019