Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Besa Morina - S'ka Si Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'ka Si Ti".
3. Video është e këngës "S'ka Si Ti", por nuk këndohet nga Besa Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Besa Morina - S'ka Si Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Krah Per Krah"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "S'ka Si Ti" kënduar nga Besa Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alar Band & Gledian Llatja - S'ka Si Ti

S'ka si ti!
Zemren fal me bujari
Ti ke mbledh gjithe embelsin'
Elbasan i bukur ti!

Te porte e Kalase
Kendojne
Pertej Namazgjase
Kendojne
Rreth e rreth selvite
Gjelbrojne
Kjo parajse e vertete
Trendafilat
Lulzojne!

S'ka si ti!
Zemren fal me bujari
Ti ke mbledh gjithe embelsin'
Elbasan i bukur ti!

Ska si ti
Ku bilbilat kane zili
Nje Myzyr e nje Bodin
Me kendu si ata
Dashnin!
Jemi te gjithe bashke
Nje te ardhme endrrojme
Nga Krasta ne Shpat
Ku dielli rrugton
Ku shpresen e lindur
Ne qytetin tone
Jemi te gjithe bashke
Me shume te besojme

Jemi bijt e tu
Do t'mbajme

Elbasani jone
Nga zemra
Ste ndajme!

Vukman - S'ka Si Ti

REF.:
S'ka si ty jo në këtë jetë
Je ëngjëll i vërtetë
Je dhuratë nga perënditë
Ti je jetë e ti je dritë
S'ka si ty jo në këtë jetë
Të duam siç do toka det
Ti je frymë, je ajër e shpëtim
Je parajsa mbi tokë, shpirti im

Kush e dinte që jeta do ndryshojë
Magjia e çdo note reflektohet në një face
Kush e dinte që bota do ndryshojë
Me eklipse një nga një si në space
Kush e tha që zoti nuk ekziston
Kush e tha që ai nuk na dëgjon
Nuk ka nevojë të të thotë që jam këtu
Dërgoi dashurinë dhe fjalën të du

E mësova kur një engjëll pashë me sytë e mi
Kur çdo gjë mori jetë si në përrallë
Kur çdo dhimbje e mërzi e ktheve në gëzim
Mirë se erdhe në këtë botë o biri im
U pagëzove me një emër të veçantë
Njësoj si mami që në krah po të mban
Një tatoo në zemër, një në krah kam
Asked god for a miracle, he gave me my son

REF.:
S'ka si ty jo në këtë jetë
Je ëngjëll i vërtetë
Je dhuratë nga perënditë
Ti je jetë e ti je dritë
S'ka si ty jo në këtë jetë
Të duam siç do toka det
Ti je frymë, je ajër e shpëtim
Je parajsa mbi tokë, shpirti im

Je i pafajshëm, i pastër si qiell në verë
Nuk as re dhe as mjegull për ty
Buzëqeshjen tënde s'e përshkruan dot njeri
Vetëm një peisazh yjesh në galaksi
Bëre nënë një mrekullli
U linde nga e madhja dashuri
I ngjan mamit tënd, a e di?
Zoti të bekoftë, parajsa ime je ti

Mos ki merak të nxitosh që të rritesh
Të lutem rri dhe pak kështu i vogël
E di që me botën ti do çuditesh
Me pallavra dhe zili do të ngopesh
Une s'jam i sigurt babi në të le dot pasuri
Por do të le si dhuratë shpirtin tim
Në çdo minutë e çdo sekondë që jam me ty
Unë jam i pasur, jam i madh e jam trim

REF.:
S'ka si ty jo në këtë jetë
Të duam siç do toka det
Ti je frymë, je ajër e shpëtim
Je parajsa mbi tokë, shpirti im

N-J Ziva - S'ka Si Ti

Un te marr ne telefon
shpirt si po ia kalon
Ti me thua se per mua
tani po mendon...po mendon

Shpirt ti mos u mendo
zemra ime te perket
Ti per mua jeee
je frymemarrje ne ket jet

Ska si ti nuk gjen ma t'mir
shpirti im je vetem ti
Nje premtim un ta kam dhon
do te dua ty gjith nji

2x
Sikur te kisha sonte
se kjo nat ka shum rendsi
Sikur te kisha sonte
princesha ime mbetesh tiiii

Me kon me ty sonte
me te pas ne kraht e mi
Vec me ty te isha
e asgje s'do kish rendsi

Dua te te puth
dua te te prek
Dua t'jem me ty
ne cdo moment

Ska si ti nuk gjen ma t'mir
shpirti im je vetem ti
Nje premtim un ta kam dhon
do te dua ty gjith nji

2x
Sikur te kisha sonte
se kjo nat ka shum rendsi
Sikur te kisha sonte
princesha ime mbetesh tiiii
Më Shumë Këngë Nga Besa Morina:


Komente mbi këtë këngë