Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besart Ramiz Tafaj
  • Vendlindja:
  • Shipshan (Tropoje) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Qershor 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6

Besart Ramiz Tafaj është poet. Shkollën fillore e kreu në vendlindje pranë shkollës 9-vjeçare "Haxhi Zenuni" Buçaj. Ndërsa arsimin e mesëm e ka kryer po në vendlindje në Shkollën e Mesme të Bashkuar "Ali Iber Nezaj" Tropojë. Aktualisht studion në UPT , në Fakultetin e Inxh.Matematike dhe Inxh. Fizike , Dega Inxh.Matematike. Në korrik të 2015 ka botuar librin e tij të parë me poezi me titull "AKOMA BESOJ". Ka marrun pjesë në disa aktivitete letrare si "E Diela Poetike" dhe " Konkursi Letrar Pena e Re ". Në konkursin e përmuajshëm letrar "Pena e Re ", në muajin tetor të 2015 poezia e tij me titull VENDI JEM është përzgjedhur si poezia më e mirë. Ka botuar disa herë poezi në gazetat kulturoro-letrare si Gazeta "NACIONAL " dhe Gazeta "MUZGU". Ka në dorëshkrim dy libra të tjerë, ku njëri është me poezi dhe tjetri një novelë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0