A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Besiana Tolaj - Kujtimet


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/08/2018

2018-08-08T19:00:02


It's a long time that we try finding the lyrics to "Kujtimet" sung by Besiana Tolaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Besiana Tolaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Jimmy Rock F - Kujtimet

Kandilin tek e ndeza,
dhe emrin tend therita
shpirtin s,e tret vdekja,
aq sa e tret pritja
kujtova doren tende,
si shpirtin shpesh ma ndiste
e kush o shpirt
shpirt e dinte
se pritja do e vdiste
kujtova zerin tend,
si behej ja si ere
e kush o shpirt e dinte,
do shuhej ndonjehere
kujtova ata sy qe gjithe si jete me qelen
por iken dhe ata
dhe pas veshtrimet ngelen
dhe hapin tend kujtova,
vinte aq i lehte
tani me hijen tende kufoma ime flete
dhe sa te kam kujtuar
ti s'mundesh per ta ditur
se ja me ze o shpirt,
nje mall per ty papritur
e nis e flas me vetveten,
e nis shuhem pastaj
pastaj me vjen te hesht,
pastaj me vjen te qaj.

tekst: Blerim Axhami

Mevlud Rahimaj - Kujtimet

Driten e gjej ne syt e tu un,
E tash nata bjen ne shpirtin tim, e nuk kam gjum.
Vazhdoj t'marr frym ne fjalet e tua
Ti me trego a mendon per mu a te kam munguar

Un te ruaj ne shpirt
Dhe lutem cdo dit

Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti

Ti e din mir sa her te kam falur
E lotet e tu i kam largu e prap tkom besu
E ndoshta nje dit ty do te kujtohem
K'tu dot jem thon shpresa nuk vdes
Nje jet do te pres

Un te ruaj ne shpirt
E lutem cdo dit

Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti

Mos me harro se nuk e meritoj
Mos me harro se nuk di t'jetoj
Pa ty kam frik
Un nuk e di...

A do te kthehesh
A do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
A do te kthehesh
A do te kthehesh prap te un
Se kurr si dham fund
Te deshta shum e nuk dua t'humb

Braves Hill - Kujtimet

Qikjo Nat shum e ftoft...se mu malli um ka mar
Mu kan sikur at her...se na ishum tpa ndar
E di qe kom gabu...kom bo keq qe tkom lendu
Faji nuk osht veq i jemi...Qita duhesh me pranu

Na dy gjith jena kon bashk...Nplan Rruga e Gjat
Gjithqka u Kon shum mir...po se di Pse nuk ka Zgat
Probleme Ka GJithkun...e di qe Nuk osht let
Inati na ka nda...Per ato pe qes n flet

M'the qite doren Zemer e tregom qka po ndjen tash
M'erdh Inati qe Dyshove n dashnin qe un ta dhash
e ta bona nuk ndjej sen amo bash hiq kurgjo
Kto Fjal ishin rrena Se gjithqka bojsha per to

Un tash Zemren e kom mshel...e se la kerkon me hi
I vetmi sen qe e kom dasht... u kan ajo dashni
plot plane per jet...edhe emra per fmi
Asnjo sosht real...Une tash vetun po rriKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019