A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Besim Bunjaku - Pranverat Kalojnë  (Feat. Faton Ukiqi)


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/11/2013

2013-11-23T20:31:44

Featuring

Faton Ukiqi


Pranverat kalojn Oj Zemer
Pranverat kalojn ëë

plaget smi sherojn oj zemer
plaget smi sherojn ëë
plaget smi sherojn oj zemer
plaget smi sherojn ëë

Si qiri po shkrihem zemer
si qiri baj drit e

a thua asht terr oj zemer
a po me bajn syt e
a thua asht terr oj zemer
a po me bajn syt e

Dola n'bashqe tande zemer
me kput trandofilin

prej mallit dashnis oj zemer
gjeta veq mindilin
prej mallit dashnis oj zemer
gjeta veq mindilin

Kur m'kujtohesh ti oj zemer
kur m'kujtohesh ti ee

dal n'dritare naten zemer
me hjek pak merzi e
dal n'dritare naten zemer
me hjek pak merzi e


Lyrics submited by Mesut Ozil


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019